Друк
Категорія: Категорія (uk-ua)
Перегляди: 1517

Митне оформлення імпорту. Імпорт товарів.

Імпорт - митний режим, відповідно до якого товари ввозяться на митну територію України для вільного обігу без обмеження строку їх перебування на цій території та можуть використовуватися без будь-яких митних обмежень. Імпорт товарів регулюється національним законодавством, політико-правовими обмеженнями, митним тарифом, системою ліцензування та іншими нетарифними заходами зовнішньоекономічного регулювання. Ввезення товарів на митну територію України в режимі імпорту передбачає:

1) подання митному органу документів, що засвідчують підстави та умови ввезення товарів на митну територію України;

2) сплату податків і зборів, якими обкладаються товари під час ввезення на митну територію України відповідно до законів України;

3) дотримання вимог, передбачених законом, щодо заходів нетарифного регулювання та інших обмежень.

  Документи необхідні для оформлення товарів і транспортних засобів у митний режим імпорту:

  1. Платіжне доручення про оплату митних платежем, призначення платежу - Митні платежі згідно тарифів. Без ПДВ.
  2. Платіжне доручення що підтверджує оплату за послуги за митного терміналу
  3. Контракт, специфікація, додаткова угода.
  4. Оригінали інвойсу
  5. Сертифікат походження (СТ-1, якщо товар походить з країн СНД, форма А і т.д.)
  6. Картка обліку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності
  7. Довідка про декларування валютних цінностей
  8. Книжка МДП
  9. Транспортна накладна CMR (AWB, Ж / Д накладна, коносамент)
  10. Експортна декларація країни відправлення.
  11. Дозвільні документи (сертифікат якості, санітарно-епідеміологічний висновок, реєстрація МОЗ, Держстандарт і т.д.) - якщо необхідно.
  12. Документи які підтверджують вартість і код товару (прайси, каталоги, технічний опис, попередні висновки щодо вартості та коду товарів і т.д.)
  13. Платіжне доручення за карантинний огляд, завірене в Держкарантині.
14. Договір на декларування товарів при залученні до митного оформлення брокерських організацій.

Імпорт товарів в Україну

Існує ряд нормативних документів, які відповідають за організацію імпорту товару в Україну. Серед них: Закон про порядок ввезення в Україну та інші нормативні акти, які регламентують стягнення акцизних зборів, мит та оподаткування. Найбільш значним фактором, що впливає на вартість ввезення товарів в Україну є ПДВ. Нарахування цього податку при імпорті товару дає можливість стримувати величезний потік продукції, що входить в країну. Цей податок приносить державному бюджету країни левову частку коштів. Також він створює конкурентно здатний товарний ринок всередині країни. Існує ряд товарів, імпорт в Україну яких вимагає особливого регулювання, нормативні акти та інструкції, сертифікації, та інші дозвільні документи підтверджують право випуску товару у вільний обіг в режимі імпорту. Ввезення товарів в Україну без митного оформлення імпорту Ввезення товарів в Україну без митного оформлення імпорту практично не можливий. Будь-яка продукція при перетині кордону повинна проходити відповідний реєстраційний контроль з справлянням мита і податків. Митне оформлення товарів при ввезенні в Україну виробляється як правило зі сплатою податку на додану вартість (ПДВ), мита, якщо вона передбачена на товар і, якщо товар є підакцизним, акцизного збору. При проходженні вантажу через державний кордон обов'язковим є проходження всіх етапів. Під час митного оформлення імпорту необхідно надання дозвільної документації згідно чинного законодавства. Тимчасове ввезення товарів в Україну Тимчасовий імпорт вантажів в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення: товари, які підлягають сплаті податків і тимчасово ввозяться на територію України під зобов'язання про зворотне вивезення, пропускаються на митну територію, лише при наданні гарантій про те, що він в будь-якому випадку буде вивезений з країни. Під гарантією маються на увазі ті умови і порядок їх надання, які встановлені законодавством України. Якщо дане зобов'язання буде порушено, то раніше надані гарантії будуть застосовані для забезпечення стягнень. Якщо в призначені терміни вантаж не був вивезений з країни через аварію або через природні катаклізми і це буде підтверджено відповідними документами, то стягнення буде знято.

Поставки автотранспортом

 Імпорт (ввезення) товарів автотранспортом на увазі завезення на територію України з будь-якої іншої країни світу будь-якого товару з використанням автомобіля в якості транспорту. Можливі також комбіновані види доставки, коли товар поставляється морським судном, літаком чи іншим видом транспорту до кордону, а потім перевантажується в вантажний автомоіль. Основною особливістю поставок, коли товар перетинає кордон України у вантажному автомобілі, є необхідність повідомляти державну митну службу України про наміри ввезти даний товар.

Повідомлення це, в залежності від конкретного товару, відбувається за коштами оформлення «Попереднього Повідомлення» так звана ПП або «Попередньою декларації» - ПД.

Особливістю оформлення ПД є необхідність надання державі гарантії доставки товару від кордону до місця оформлення, основними видами даної гарантії є грошові кошти в розмірі всіх обов'язкових платежів по даній партії товару (ПДВ, мито, Акциз) і гарантія під книжку МДП (TIR), також існують та інші специфічні види гарантій. Вибір форми повідомлення, порядок заповнення й оформлення регламентується митним кодексом, наказом ДМСУ №551 від 03.07.2006, наказом ДМСУ №129 від 28.02.2003, наказом ДМСУ №396 від 17.04.2008 та іншими чинними законодавчими актами України. Дана інформація носить загальний, коротко-інформативний характер і не претендує на всеосяжну енциклопедичну довідку. З огляду на багатогранність і постійної мінливості Українського законодавства настійно рекомендуємо звертатися за консультацією, за кожним конкретним випадком, до фахівців, тобто до нас.

Послуги митного оформлення вантажів

Чинне законодавство України передбачає досить тривалу процедуру митного очищення імпортованих товарів. Для цього збирається і оформляється пакет документів, який передається митному інспектору. При проведенні процедури проводиться письмове митне декларування - у декларації зазначаються всі дані про які ввозяться товари. Таким чином, митне декларування є одним з найважливіших етапів послуг по митному оформленню вантажів.

Вантажна митна декларація (ВМД) - це документ, без якого жоден товар не зможе перетнути державний кордон. Вона служить своєрідним пропуском через кордон. До всього - цей документ свідчить про легітимність угоди по експортної або імпортної операції. Як і в більшості країн, митна декларація, вимоги якої розробляли в Україні, не допускає в своєму заповненні різного роду підчисток або помарок. Заповнення її листів краще довірити відповідним фахівцям.

Декларація заповнюється в суворій відповідності з діючими правилами, будь-які неточності не допускаються. На митниці часто виникають ситуації, коли в результаті неправильно заповнених документів, митне оформлення товарів затягується на кілька днів або навіть тижнів.

Багато підприємців, які ввозять товари в великих кількостях, воліють працювати через брокерів. При цьому митне оформлення (декларування) товарів здійснює митний брокер. Він же несе відповідальність за свої дії, так як є декларантом. Власне, декларантом є будь-яка особа, що подає декларацію. В даному випадку їм є брокер за договором, укладеним між ним і власником товару, що ввозиться. Також в його обов'язки входять і інші процедури, що входять до митного оформлення товарів.

Доручати митне оформлення в Україні будь-яких товарів митним брокерам цілком безпечно, так як діяльність цих організацій контролюється державними органами. Вартість послуг у брокерів приблизно однакова, різниться тільки перелік послуг, що надаються. Таким чином, митне оформлення в Києві або іншому місті України буде коштувати стільки ж, скільки і на інших митних постах. Брокерів відрізняє швидке заповнення документів, грамотність їх заповнення, а також практично повна відсутність проблем при проведенні процедури митного очищення. Через них можна розмитнити будь-які вантажі, починаючи від продовольчих товарів, і закінчуючи автомобільним транспортом.

Розмитнення Україні вимагає виконання наступних дій: оформлення митних декларацій; оформлення сертифікатів відповідності; оформлення дозволів в митних органах; сертифікація товару; заповнення транспортних документів; надання документів про перевезений вантаж.

Вартість розмитнення в Україні можна розрахувати самостійно, якщо ви знаєте митний код товару. При розмитненні товару в Україні, він обкладається, так званим, імпортним ПДВ, який складає 20%. Ще проводиться акцизний збір на такі види товарів: алкоголь, сигарети, ювелірні прикраси, автотранспорт і нафтопродукти. Не обкладаються митними платежами товари, призначені для особистого користування, а також ті речі, які були отримані шляхом успадкування та на них є відповідні документи, що підтверджує факт успадкування. Товарами для особистого користування не можуть вважатися дорогоцінні метали вартістю понад 25 тисяч доларів, солярії, ігрові автомати, медична техніка, сільськогосподарська техніка, фотолабораторії та котли центрального опалення.

Митне очищення вантажу є обов'язковою процедурою, яку повинен пройти будь-який товар при перетинів кордону держави. Вона включає в себе оформлення всіх необхідних документів та сплату митних зборів і податків.

Якщо ви звернулися за допомогою в логістичну компанію, то доставка і розмитнення вантажу, буде в ходити в обов'язки компанії. Митний брокер надасть послуги з оформлення документів та інших процедур, необхідних при міжнародних перевезеннях.

Міжнародні перевезення вантажів від компанії «Транс-Ліль» - це багаторічний досвід, і гарантія доставки вантажів з необхідного місця в потрібний Вам час.

У компанії «Транс-Ліль" не обіцяють того, чого не можуть виконати. Ми не пропонуємо неможливого, просто для нас реально те, що неможливо для інших! Швидку доставку та доступні тарифи на вантажоперевезення товарів і митний сервіс нашою компанією реально здійснюється, і ми це робимо вже ця година.

Експорт, вивезення товару з України

Зовнішньоекономічні відносини між країнами безперервно розвиваються, що призводить до постійно зростаючого імпорту-експорту товарів між різними країнами. Щорічно вивезення товару з України становить сотні тисяч тонн, вирушаючи до закордонним споживачам. Завдяки цьому забезпечується процвітання і економічний розвиток України. Також як і при імпорті товарів в Україну, експортні операції повинні проходити через митних інспекторів. При цьому проводиться збір документів, які здаються співробітникам митного поста. Здійснюючи вивезення товару за кордон, необхідно буде оплатити відповідні мита. Їх розмір, в порівнянні з митами на імпорт товарів, досить малий, що не призводить до збільшення вартості товарів. Пакет документів, за якими проводиться митне оформлення експорту, приблизно схожий на той, який збирається при імпорті товарів на територію України.

Митні платежі при експорті

 Об'єкти обкладання митом і податками - це товари, що переміщуються через митний кордон Митного Союзу.

Мита на вивезення, встановлені Угодою про вивізних митних мита щодо третіх країн, яким було визначено, що встановлення ставок проводиться з угоди законодавства держав, які входять до Митного Союзу. Мита на вивезення товарів, визначаються митним тарифом, в якому вказані списки товарів, які обкладаються митом.

Мита на експорт, внесені для того, щоб захищати виробника штучно збільшуючи собівартість товару. Експортні мита, що стягуються з товарів при їх вивезенні за кордон, використовуються для вирівнювання низьких внутрішніх цін і високих цін на зовнішньому ринку, для того, щоб підвищити безпеку національних ресурсів.

Митні платежі при експорті товарів можуть стягуватися за зберігання міжнародних товарів, за митне оформлення, а також збори за митне супровід вантажів.

Митний тариф на експорт, розраховується на підставі діючих для певного виду товарів тарифних ставок. Основним критерієм для визначення суми митних платежів є митна вартість вантажу, а також товарний код за ТН ЗЕД ТЗ. Митні платежі здійснюються одночасно з подачею митної декларації на вантаж підлягає експорту. При розрахунку платежів беруться до уваги ставки митних тарифів, на день прийняття митним органом митної декларації. Митне оформлення є надання всіх відомостей про вантаж, а також відправника та одержувача. Всі дані повинні бути представлені оригіналами або завіреними копіями документів і обов'язково прикріплені до митної декларації.

Які документи потрібні українському бізнесу для експорту продукції в ЄС

Лібералізація торгівлі України з Еврсоюзом змушує вітчизняних експортерів провести організаційну та документарну оптимізацію бізнесу відповідно до стандартів ЄС. Аналіз необхідних для виведення продукції на ринки Євросоюзу основних процедур і документів.

Митний кодекс ЄС регулює торгові відносини ЄС з країнами, які не є членами союзу. Ці правила уніфікують процедури торгівлі країн ЄС з зовнішніми контрагентами, забезпечуючи прозорість і підзвітність. Ввізне декларація (ENS) містить розширену інформацію про який ввозиться на територію ЄС вантаж (транспортні накладні, інвойси та ін.). Така декларація подається заздалегідь, до моменту безпосереднього перетину товаром кордону з країною-членом ЄС. Перевізник товару подає документ в митну службу тієї країни члена ЄС, через яку здійснюється ввезення товарів на територію союзу. Якщо, наприклад, йде експорт готових меблів з України в Німеччину, але перевезення слід через Польщу, то ENS подається в Польщі.

Терміни подання декларації варіюються в залежності від способу доставки товарів:

- Морські контейнерні перевезення: за 24 до початку завантаження товарів в іноземному порту.

- Морське перевезення сипучих вантажів: мінімум за 4 години до прибуття в порт призначення.

- Фідерні перевезення: мінімум за 2 години до прибуття вантажу в порт призначення.

- Ближні повітряні перевезення (тривалістю до 4 годин): до моменту зльоту повітряного судна.

- Дальні повітряні перевезення (більше 4 годин): мінімум за чотири години до прибуття повітряного судна в перший аеропорт на території ЄС.

-Дорожній вантажні перевезення: мінімум за годину до прибуття вантажу на територію ЄС.

Вантажна митна декларація (SAD) надається митним органам країни-члена ЄС імпортером товарів або його представником в електронній формі (у кожної країни-члена ЄС є своя власна система електронної звітності) або у формі документа безпосередньо в відповідну митну службу. У даній декларації міститься інформація про призначення товарів (експорт, імпорт, транзит, зберігання на складах митниці, тимчасовий імпорт, переробка і т. Д.) Незалежно від способу (морські, авіа або дорожні перевезення), яким ці товари були доставлені на територію країни-члена ЄС. Дана декларація є універсальним документом, що забезпечує оптимальне розкриття інформації про товари. Вона також скорочує кількість адміністративних процедур і дозволяє уніфікувати процеси обробки митної інформації.

Лібералізація торгівлі з Європейським союзом, яка передбачена в рамках поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі надасть національним виробникам ряд можливостей з нарощування експорту своєї продукції в країни-члени ЄС. З іншого боку, перед українськими експортерами стоїть низка викликів, які їм належить прийняти при виході на ринки країн-членів ЄС. Ці виклики лежать як в площині оптимізації самого бізнесу, так і в адміністративно-юридичні особливості, таких як відповідність продукції, що експортується стандартам ЄС, наявність необхідних документів і ліцензій для експорту і т.д.

Щоб ознайомити вас з принципами експорту продукції в Європу, наводимо короткий опис основних процедур і документів, які при цьому застосовуються.

Митний кодекс ЄС

Митний кодекс Європейського союзу - це звід правил, який регулює торгові відносини ЄС з країнами, які не є членами союзу. Дані правила дозволяють уніфікувати процедури торгівлі країн ЄС з зовнішніми контрагентами, а також забезпечити їх прозорість і підзвітність.

Ввізна декларація (ENS)

Ввізне декларація містить розширену інформацію про вантаж (транспортні накладні, інвойси та ін.), Який ввозиться на територію ЄС. Така декларація подається заздалегідь, тобто до моменту безпосереднього перетину товаром кордону з країною-членом ЄС. Перевізник товару подає документ в митну службу тієї країни члена ЄС, через яку здійснюється ввезення товарів на територію союзу. Якщо, наприклад, ви експортуєте готові меблі з України в Німеччину, але при цьому везете її через Польщу, то ENS подається в Польщі.

Терміни подання декларації варіюються в залежності від способу доставки товарів:

- Морські контейнерні перевезення: за 24 до початку завантаження товарів в іноземному порту.

 - Морське перевезення сипучих вантажів: мінімум за 4 години до прибуття в порт призначення.

 - Фідерні перевезення: мінімум за 2 години до прибуття вантажу в порт призначення.

- близькомагістральний повітряні перевезення (тривалістю до 4-х годин): до моменту зльоту повітряного судна

- Далекомагістральні повітряні перевезення (тривалістю більше 4-х годин): мінімум за чотири години до прибуття повітряного судна в перший аеропорт на території ЄС.

 - Дорожні вантажні перевезення: мінімум за годину до прибуття вантажу на територію ЄС.

Більше інформації про декларації ви знайдете тут.

Вантажна митна декларація (SAD)

Вантажна митна декларація (SAD) надається митним органам країни-члена ЄС імпортером товарів або його представником в електронній формі (у кожної країни-члена ЄС є своя власна система електронної звітності) або у формі документа безпосередньо в відповідну митну службу.

У даній декларації міститься інформація про призначення товарів (експорт, імпорт, транзит, зберігання на складах митниці, тимчасовий імпорт, переробка і т. Д.) Незалежно від способу (морські, авіа або дорожні перевезення), яким ці товари були доставлені на територію країни-члена ЄС. Дана декларація є універсальним документом, що забезпечує оптимальне розкриття інформації про товари. Вона також скорочує кількість адміністративних процедур і дозволяє уніфікувати процеси обробки митної інформації.

Отримати додаткову інформацію з даного блоку можна за посиланнями, наведеними нижче:

Приклад вантажної митної декларації SAD (завантажити Excel документ)

Додаткова інформація про митну декларацію.

А якщо ви віддаєте перевагу інфографіку, то тут поетапно описані ключові процедури і етапи імпорту продукції країнами-членами ЄС.

Митні процедури, про які варто знати

Отримання EORI коду (реєстрація в якості економічного оператора)

Для того щоб експортувати товари в країни ЄС і здійснювати торгово-економічну діяльність на їх території, також необхідно пройти реєстрацію і отримати реєстраційний код економічного оператора (суб'єкта економічної господарської діяльності), так званий EORI код (номер в системі реєстрації та ідентифікації економічних операторів ЄС) . EORI - це унікальний ідентифікаційний код, який видається митним органом країни - члена ЄС всім суб'єктам економічної господарської діяльності, які залучені в торгово-економічні відносини, що регулюються митним законодавством ЄС.

Експортерам, які не є членами ЄС, даний код присвоюється автоматично, при першій подачі:

- Вантажний митної декларації;

- Ввізного декларації (ENS);

- Декларації в спрощеній формі (EXS).

Економічні оператори зобов'язані використовувати EORI код при будь-яких видах взаємодії з митними органами ЄС.

Більше про систему реєстрації та ідентифікації економічних операторів ЄС і присвоєння EORI коду можна дізнатися тут.

Коли товари прибувають на митницю країни-члена ЄС, вони будуть розміщені у тимчасове сховище під керуванням цієї країни-члена ЄС (на період до 45 днів за умови доставки товарів морем, і до 20 днів за умови доставки іншим способом). Там товари зберігаються до тих пір, поки митниця не буде видано дозвіл на їх подальше використання для тих чи інших цілей, а саме:

  1. Випуск товарів у вільний обіг. Товари надходять у вільний обіг за умови виконання всіх необхідних митних процедур та надання відповідних документів: • свідоцтва про сплату всіх податків і зборів, включаючи акцизи і ПДВ; • необхідних сертифікатів і дозволів на товар (що підтверджують відповідність фітосанітарним, технічним вимогам, вимогам маркування і т.д.).
  2. Процедура транзиту. Коли товари завозяться на територію ЄС і переміщаються між країнами-членами союзу, інформація про митному очищенню товарів передається митними органами держави, через яке вони були ввезені на територію ЄС, а також митним органам країни призначення товарів.
  3. Тимчасове зберігання товарів на митниці. Товари, що експортуються в країни ЄС, можуть зберігатися на спеціальних митних складах до тих пір, поки не буде видано дозвіл на їх подальше використання. Товари, що знаходяться на митних складах, звільнені від сплати мит і податків.
  4. Обробка товарів всередині митної території. Деякі види товарів, що імпортуються країнами членами ЄС, можуть не обкладатися митом і податками за умови, що вони ввозяться на територію країни з метою їх подальшої переробки та реекспорту в країни, які не є членами союзу. Якщо кінцеві продукти, вироблені з такої сировини, залишаються на території ЄС, вони підлягають оподаткуванню відповідно до чинної розрахункової податків і мит.
  5. Тимчасове ввезення (імпорт). Товари можуть бути ввезені на територію ЄС і при цьому не обкладатися митами та податками за умови, що вони призначені для реекспорту і не будуть піддаватися будь-яким модифікаціям. Максимальний дозволений період тимчасового ввезення товарів на територію країни-члена ЄС становить 2 роки.
  6. Ввезення товарів у вільну економічну зону або склад. Вільні економічні території - особливі зони ЄС, в які товари можна експортувати без сплати митних зборів, ПДВ, акцизних податків, а також без проходження більшості стандартних митних процедур. Товари в таких економічних зонах можуть бути змінені або перероблені. При цьому режим звільнення від сплати податків зберігається.

Податки, які доведеться сплачувати

- Митна вартість

Більшість митних зборів, податків, а також ПДВ стягуються у вигляді відсотка від вартості експортованих товарів. Митні органи визначають митну вартість товарів на основі їх комерційної вартості на момент ввезення на територію ЄС за формулою: ціна покупки плюс витрати на доставку до пункту ввезення на митну територію союзу. У ряді випадків митна вартість товарів може відрізнятися від їх вартості, зазначеної в супровідних документах. Більше про оцінку митної вартості можна дізнатися тут.

- Акцизні податок і ПДВ

Акцизні податки в ЄС. Акцизні податки відносяться до непрямих податків на товари, які шкодять здоров'ю або навколишньому середовищу. Дані податки підвищують кінцеву вартість товару для покупців, таким чином, скорочуючи їх споживання і нераціональне використання (наприклад, якщо говорити про паливо). Податком обкладаються вже готові товари (за умови їх виробництва на території ЄС) або імпортовані товари, після їх ввезення на територію ЄС (з країн, які не є членами ЄС). З загальними принципами нарахування акцизних податків можна ознакомітьсяздесь.

Акцизні податки за групами товарів. В ЄС акцизними податками обкладаються нафтопродукти, електроенергія, тютюнова продукція, алкоголь і алкогольні напої:

Ставки акцизного податку на алкоголь і алкогольні напої: загальні правила нарахування податку, ставки податку за видами алкогольних напоїв;

Ставки акцизного податку на тютюнові вироби: загальні правила нарахування податку, сигарети, інші тютюнові вироби;

Ставки акцизного податку на нафтопродукти та електроенергію.

Загальні ставки акцизних податків на рівні ЄС є мінімальними, тому ставки, які встановлюються окремими країнами-членами союзу, можуть бути вище загальноєвропейських залежно від потреб і специфіки їх економік.

Додаткову інформацію про митні тарифи ви можете отримати, ознайомившись з електронною базою митних даних ЄС TARIC.

Компанія «Транс-Ліль» дорожить своєю високою репутацією і лідируючих позицій на ринку міжнародних вантажоперевезень, нас цінують за виконання взятих на себе зобов'язань по доставці вантажів, і фінансову гарантію.

Міжнародні перевезення вантажів від компанії «Транс-Ліль» - це багаторічний досвід, і гарантія доставки вантажів з необхідного місця в потрібний Вам час.

У компанії «Транс-Ліль" не обіцяють того, чого не можуть виконати. Ми не пропонуємо неможливого, просто для нас реально те, що неможливо для інших! Швидку доставку та доступні тарифи на вантажоперевезення товарів і митний сервіс нашою компанією реально здійснюється, і ми це робимо вже ця година.

Для прорахунку вартості перевезення вантажу і митного сервісу, скористайтеся спеціальним сервісом на нашому сайті Онлайн заявка, Розрахунок вартості доставкі - або по офісн.тел. +38 067 616 50 76., +38 067 446 92 60, +38 044 566 82 97 (566 7985).